آیا کنسول های بازی در نسل بعدی گران تر خواهند شد؟ – دیجیاتو – ربات مین یاب

هر چقدر که سخت افزار کنسول های بازی های ویدیویی قوی تر می شود، هزینه ساخت و پشتیبانی از این دستگاه ها نیز، بیشتر خواهد شد
می توان این موضوع را باور داشت که کنسول های 500 دلاری، از بازار کوچک تری نسبت به کنسول های ارزان تر بهره خواهند برد. اما آیا به نظر شما و با توجه به عرضه ایکس باکس وان ایکس و پلی استیشن 4 در فاصله یک ساله، مفهوم نسل بعدی کنسول ها نیز به صورت فعلی، اتفاق خواهد افتاد؟

مایکل پچر در این باره می گوید: «بعضی ها علاقه ای به خرج مبلغی بیش از 300 یا 400 دلار برای خرید کنسول جدید ندارند و شاید خرید یک دستگاه تلویزیون 4K با قیمت مشابه 500 دلار که ده سال آن ها را از خرید نمایشگر معاف می کند را ترجیح می دهند و این موضوع به دلیل عمر کمتر کنسول ها نسبت به تلویزیون ها، موضوعی منطقی به شمار می رود.»

به عقیده او، موفقیت ایکس باکس وان ایکس به این معنا خواهد بود که گیمر ها، در حال حاضر، علاقه زیادی به حضور سخت افزارهای قدرتمند روی کنسول های خود داشته و حاضرند تا برای خرید کنسول قوی تر، پول بیشتری را هزینه کنند.

او به شکست پلی استیشن 3 در ابتدای عرضه خود که با قیمت 600 دلاری و فروش کم کنسول ایکس باکس وان که در ابتدا با قیمت 500 دلار به همراه کینکت عرضه شده بود، اشاره می کند.

مایکل پچر، تحلیلگر نام آشنای صنعت بازی های ویدیویی به این موضوع اعتقاد دارد که عرضه کنسول های خانگی با قیمتی بیش از 500 دلار، کار اشتباهی خواهد بود، زیرا در گذشته، چنین حرکت هایی بارها با شکست مواجه شده اند.

هر چقدر که سخت افزار کنسول های بازی های ویدیویی قوی تر می شود، هزینه ساخت و پشتیبانی از این دستگاه ها نیز، بیشتر خواهد شد. کنسول های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در زمان عرضه هر کدام به ترتیب 400 و 500 دلار (ایکس باکس وان در ابتدای کار همراه با کینکت عرضه می شد) قیمت داشتند و آیا با افزایش قدرت فنی کنسول ها در نسل بعدی، این مقدار قیمت به رقمی مانند 500 دلار و یا حتی بیشتر از آن خواهد رسید؟

همچنین آقای پچر در ادامه به این موضوع اشاره کرد که به عقیده او، در ادامه شاهد عرضه کنسول های نسل جدید به صورت از هم گستته نخواهیم بود و این روش مانند نسل جدید، در تاریخی تقریباً مشابه اتفاق خواهد افتاد.

او همچنین به این موضوع اعتقاد دارد که میزان فروش ایکس باکس وان ایکس که قیمتی معادل 500 دلار دارد، روی عرضه کنسول هایی با این قیمت در آینده، تاثیر گذار خواهد بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *