Sorry, no posts matched your criteria.

این سایت در ستاد ساماندهی ثبت شده و تابع قوانین جمهوری اسلامی میباشد

رنج‎های کودکی از ما آدم‎های توانمندتری می‎سازد؛ ۵ نقطه قوت کسانی که کودکی سختی داشته اند

۹ آبان ۱۳۹۷
بدون نظر


کودکی سخت برای همه ی ما مفهوم ناخوشایندی دارد. بیشتر روانشاسان تنها به ابعاد منفی این مسأله توجه می کنند، مثل آسیب های روانی، کمبود اعتماد به نفس و همینطور بسیاری چیزهای ناخوشایند دیگر. با این حال، گروهی از دانشمندان تصمیم گرفتند به این مسأله از زاویه ی دیگری نگاه کنند و نتیجه ی تحقیق آن ها نشان داد افرادی که کودکی سختی داشتند، در مقایسه با کسانی که در شرایط خوبی پرورش پیدا کردند، در دوران بزرگسالی از نقاط قوت زیادی برخوردارند. در ادامه به ویژگی های مثبت شخصیتی کسانی می پردازیم که کودکی سختی داشتند.

۱- مهارت های هنری

همه ی ما داستان آدم هایی را شنیده ایم که کودکی سختی داشتند و به لطف هنرهایشان توانستند به شهرت برسند. دانشمندان تصمیم گرفتند به ارتباط میان این دو مسأله پی ببرند. آن ها بعد از بررسی ۲۳۴ نفر از مشاغل مختلف هنری از جمله موزیسین ها، رقصنده ها، بازیگرها، طراحان و خواننده ها، آن ها را بر اساس میزان سختی دوران کودکی به سه گروه تقسیم کردند. افراد گروه سوم که کودکی بسیار سختی داشتند، بیشتر مستعد تشویش و احساس شرم بودند. اما در عین حال، این افراد می توانستند خود را تمام و کمال وقف هنر کنند و در افکار خلاقانه ی خود غوطه ور شوند. هنر به آن ها این توانایی را می داد که زندگی بهتری برای خود بسازند.

تخیل قوی می تواند به ما کمک کند به چیزهایی فکر کنیم که بقیه قادر به تصور کردن شان نیستند. بعضی روانشناسان معتقدند ارتباط با کسانی که هیچ تجربه ی منفی ای در زندگی خود نداشته اند چیز با ارزشی به ما یاد نمی دهد.

۲- انتخاب یک «استراتژی سریع»

به گفته ی دانشمندان کسانی که در کودکی شرایط سختی را تجربه کرده اند، در زندگی اغلب به روش «استراتژی سریع» عمل می کنند، یعنی مزایای و سودهای فوری ای را انتخاب می کنند که در حال حاضر برایشان در دسترس است و حتی به آن فکر نمی کنند که کمی انتظار سود بیشتری برایشان خواهد داشت.

«آزمایش مارشمالوی استنفورد» این مسأله را ثابت می کند. در این آزمایش، یک عدد مارشمالو را جلوی یک کودک می گذارند و به او می گویند اگر ۱۵ دقیقه صبر کند و آن را نخورد، مارشمالوی دیگری هم به او می دهند، اما اگر همین حالا آن را بخورد، دیگر به او چیزی نمی دهند. کودک نرمالی که در شرایط باثبات و مناسبی پرورش پیدا کرده، صبر می کند چون این کار را تصمیم منطقی ای می داند. اما از دید کودکی که در شرایط غیر قابل پیش بینی ای پرورش پیدا کرده، خوردن فوری مارشمالو انتخاب بهتری است چون ممکن است تصمیم بزرگترها عوض شود یا کس دیگری مارشمالو را بخورد، و یا اتفاقات فیر قابل پیش بینی و ناخوشایند دیگری بیفتد. هر دوی این کودکان درست فکر می کنند.

«استراتژی سریع» اغلب باعث می شود نوجوان ها رابطه با جنس مخالف را از سنین پایین تر شروع کنند، آن ها معمولا زودتر بچه دار می شوند و بیشتر از کودکان خانواده های ثروتمند نگران آینده ی خود هستند. در اغلب مواقع این «استراتژی سریع» به آن ها کمک می کند سردرگم نشوند و خود را از سختی نجات دهند.

۳- سازگاری زیاد

کودکی که در شرایط دشواری پرورش پیدا می کند، از نظر روانی این توانایی را پیدا می کند که خود را به سرعت با اضطراب سازگار کند. چنین فردی می تواند خود را به راحتی با تغییرات مطابقت دهد و راه حلی برای مشکلات پیدا کند. این افراد از انعطاف پذیری شناختی برخوردارند، یعنی توانایی تفکیک مسائل مهم از غیر مهم و همچنین تمرکز تنها و تنها بر روی مسائل با اهمیت.

روانشناسان معتقدند کسانی که در شرایط غیر قابل پیش بینی رشد پیدا کرده اند، از توانایی تفکر تداعی گرا برخوردارند، یعنی می توانند به راحتی ارتباط میان مسائل و اتفاقات مختلف را ببینند و همیشه ابعاد مختلفی از وقایع را در نظر داشته باشند.

برای مثال، به دو نفر دستورالعمل اشتباهی از نحوه ی انجام یک بازی کامپیوتری را دادند. نفر اول که در شرایط خوبی پرورش پیدا کرده بود امتحان کردن همان دستورالعمل را ادامه داد و بیشتر و بیشتر سردرگم شد چون او این طرز فکر را پیدا کرده بود که قواعد همیشه درست هستند. اما نفر دوم که در شرایط بی ثباتی رشد پیدا کرده بود، از ریسک کردن نمی ترسید و سعی می کرد راه حل دیگری پیدا کند. چنین افرادی می دانند که قواعد می توانند بر حسب موقعیت تغییر کنند.

۴- تشخیص فوری خطر

نورپینفرین هورمونی است که به ما کمک می کند خطر را تشخیص دهیم. وقتی با چیز غیر منتظره یا ترسناکی مواجه می شویم این هورمون در بدن ما تولید می شود. طبق تحقیقات، دوز متوسطی از هورمون نوپینفرین تأثیرات مثبتی روی مغز دارد، به طوری که حافظه را تقویت می کند و توانایی یادگیری را افزایش می دهد. کسانی که کودکی سختی داشته اند می توانند خطر را سریع تر از دیگران تشخیص دهند و فوراً شروع به پیدا کردن راهی برای دوری از آن پیدا کنند.

بنابراین، میزان متوسطی از اضطراب (نه به مقدار زیاد) می تواند برای بدن مفید باشد. به علاوه، تحقیقات نشان می دهد دختران نوجوان به لطف تجربه ی اضطراب زودتر بالغ می شوند. جالب آنکه این ارتباط در پسرها دیده نشده است.

۵- حافظه ی خوب و توانایی همدلی با دیگران

طبق تحقیقات، کودکانی که در شرایط سختی بزرگ شده اند، از حافظه ی بهتری برخوردارند. حافظه ی این افراد به سرعت به روز می شود و اطلاعات مفید قدیمی فراموش می شوند و جای خود را به اطلاعات مفید جدید می دهند. با این حال، چنین کودکانی غالباً اتفاقات بد و کسانی که رفتار بدی با آن ها داشته اند را به خاطر می سپرند. این مسأله به آن ها کمک می کند در آینده بتوانند از خودشان محافظت کنند.

همچنین، بیشتر کسانی که کودکی سختی را تجربه کرده اند، همدلی زیادی دارند و می توانند احساسات و عواطف دیگران را بخوانند و درک کنند. این افراد روانشناسان خوبی می شوند و می توانند آنچه که درون دیگران می گذرد را تنها با یک نگاه درک کنند.

چطور می توان با اتفاقات تلخ دوران کودکی کنار آمد؟

ما نمی توانیم گذشته ی خود را تغییر دهیم اما می توانیم به آن از زاویه ی دیگری نگاه کنیم. یکی از مشکلات افرادی که کودکی سختی داشته اند این است که همیشه انتظار دارند اتفاق بدی بیفتد و اعتقاد ندارند که وضعیت بهتری هم می تواند وجود داشد. به جای آنکه برای خودتان تأسف بخورید و آسیب های روحی دوران کودکی را در شکست هایتان مقصر بدانید، بهتر است سعی کنید روی چیزهای مثبتی تمرکز کنید.

این تمرین را هم امتحان کنید. وقتی به ماجرای زندگی تان فکر می کنید در نگاه اول به نظر می رسد شما در آن نقش قربانی داشته اید اما می توانید از زاویه ی دیگری هم به قصه ی زندگی تان نگاه کنید و دریابید که در حقیقت قهرمان این قصه بوده اید. بنابراین می توانید بدون آنکه از تجربیات گذشته غافل شوید، روی نیمه ی پر زندگی تان تمرکز کنید.


دانلود آهنگ امو باند میدونستم

۹ آبان ۱۳۹۷
دسته‌بندی نشده
بدون نظر

دانلود آهنگ امو باند به نام میدونستم

در این پست می توانید آهنگ امو باند میدونستم را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ امو باند میدونستم

Download New Song By Emo Band  Called Midoonestam

خوانندهنام آهنگترانه سرادسته بندی
امو باندمیدونستمآهنگ عاشقانه

 

نوشته دانلود آهنگ امو باند میدونستم اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.


دانلود آهنگ مرتضی پاشایی قلبم رو تکراره

۹ آبان ۱۳۹۷
دسته‌بندی نشده
بدون نظر

دانلود آهنگ مرتضی پاشایی قلبم رو تکراره

در این پست می توانید آهنگ مرتضی پاشایی قلبم رو تکراره را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

Download New Song By Morteza Pashaei  Called Ghalbam Roo Tekrare

خوانندهنام آهنگترانه سرادسته بندی
مرتضی پاشاییقلبم تو تکرارهآهنگ ویژه

 

نوشته دانلود آهنگ مرتضی پاشایی قلبم رو تکراره اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.


سرمازیستی و زندگی مجدد؛ آیا انسان‌های منجمد دوباره زنده می‌شوند؟

۹ آبان ۱۳۹۷
بدون نظر


تمایل بشر به زندگی جاودان و فرار از مرگ همواره وجود داشته و در طول تاریخ، افراد زیادی با صرف زمان و هزینه های هنگفت به دنبال اکسیر جوانی و زندگی ابدی بوده اند. اما در سال های اخیر، پیشرفت دانش سرمازیستی باعث شده انسان ها به طرز جدی تری به زندگی جاودانه فکر کنند.

هم اکنون بیش از ۳۰۰ نفر کل بدن یا مغز خود را به مؤسسات منجمد کننده انسان سپرده اند

البته منجمد کردن بدن به منظور بیدار شدن در آینده، هنوز فراگیر نشده اما حداقل روی کاغذ می دانیم که با مبلغ زیادی پول، امضا کردن چند سند و رضایت نامه، مراجعه به مراکزی مانند «Cryonics» و خوابیدن در محفظه های مخصوص، می توان امیدوار بود که چند دهه یا حتی چند قرن بعد، دانش بشر به حدی برسد که بتواند بدن های فریز شده انسان ها را به زندگی بازگرداند.

جالب است بدانید که هم اکنون بیش از ۳۰۰ شهروند آمریکایی کل بدن یا تنها مغز خود را به مؤسسات منجمد کننده انسان سپرده اند تا در آینده، با همین بدن ها به زندگی باز گردند یا مغزشان در کالبد یک ربات، تا ابد زندگی کند.

با این وجود در حال حاضر افرادی که دست به چنین کاری زده اند، فعلاً مرده محسوب می شوند و نمی توان با اطمینان گفت که همه آنها روزی دوباره در ترافیک گیر می کنند یا از توانایی فوق العاده بدنی و مغزی ارتقا یافته خود لذت خواهند برد.

در مطلب حاضر نظر برخی از متخصصان حوزه و همچنین مخالفان انجماد انسان را درباره امکان حیات دوباره انسان های منجمد مورد بررسی قرار خواهیم داد. با دیجیاتو همراه باشید:

جوا پدرو د ماگالز

زیست شناس دانشگاه لیورپول و رئیس شبکه تحقیقاتی Cryonics در انگلستان

از نظر من فناوری سرمازیستی که امروز در اختیار داریم شدیداً به سلول های بدن آسیب می زند. در شرایط ایده آل، یعنی زمانی که درست پس از مرگ انسان فرآیند انجماد آغاز شود، با دو مشکل اصلی رو به رو هستیم. اول اینکه مواد شیمیایی نگهدارنده بافت ها که طی فرآیند به بدن وارد می شوند، در درازمدت سمی بوده و به اندام ها آسیب می زنند.

مشکل بعدی تفاوت نقطه انجماد مواد مختلف تشکیل دهنده اعضای بدن است که خصوصاً برای اندام های حساسی مانند مغز یا چشم، موجب پارگی یا از بین رفتن بافت ها خواهد شد.

سرمازیستی

در شرایط غیر ایده آل، یعنی زمانی که جسد مدتی پس از مرگ منجمد شود، اوضاع بدتر است چرا که فرآیند فروپاشی سلول های بدن آغاز شده و به خصوص مغز انسان خیلی زود دچار آسیب های جدی می شود. از این رو پیشرفت علمی قابل توجهی نیاز است تا بتوان چنین بافت هایی را دوباره برای زندگی کردن آماده کرد.

سرمازیستی در بدترین حالت شانس اندکی برای زندگی دوباره فراهم می کند

با این حال نمی توان آینده را با اطمینان کامل پیش بینی نمود و گفت که چنین دستاوردهایی غیر ممکن هستند. به همین خاطر در بدترین حالت می توان گفت ورود به مرحله سرمازیستی حداقل شانسی دوباره (هرچند اندک) برای زندگی کردن به افراد می دهد. از طرفی برای بیمارانی که به امراض لاعلاج مبتلا هستند، سرمازیستی راه حلی انقلابی است؛ چرا که در این شرایط می توانند تا زمان کشف درمان بیماری خود زنده بمانند.

مارک کلاین

هم مؤسس و مدیر ارشد فناوری کمپانی X-Therma، فعال در حوزه نگهداری سرد از سلول های بنیادی، اندام و بافت های بدن

دو روش برای منجمد کردن انسان و زندگی سرمازیستی وجود دارد: نخست انجماد مغز (سر) که موجب کاهش هزینه ها می شود اما نگهداری از ساختار زیرین آن را دشوارتر می کند؛ دوم منجمد کردن کل بدن به امید روزی که امکان بازیابی کامل سلامت و زنده شدن مجدد سلول ها فراهم شود.

برای ورود به حالت سرمازیستی دما باید تا منفی ۱۹۶ درجه سانتیگراد کاهش یابد

اما در هر دو روش محدودیت های فراوانی وجود دارد. به عنوان مثال چه طور می شود اندامی را بدون آسیب رساندن به بافت هایش منجمد کرد؟ در فرآیند کنونی، مواد شیمیایی مخصوصی برای جلوگیری از یخ زدگی وارد سلول ها می شوند. اما برای ورود به حالت سرمازیستی، دما باید تا منفی ۱۹۶ درجه سانتیگراد کاهش یابد، در چنین شرایطی جلوگیری از تشکیل بلورهای یخ در سرتاسر یک اندام کار بسیار بسیار دشواری خواهد بود.

سرمازیستی

از طرف دیگر با ورود مواد ضد یخ به سلول، آب موجود در آنها خارج شده و سلول ها خشک می شوند. این فرآیند شدیداً به ارتباطات بین سلولی آسیب زده و بسیاری از آنها را قطع می کند. اتفاقی که تقریباً غیر قابل بازگشت بوده و در بهترین حالت، بخش اندکی از ارتباطات دوباره ترمیم می شوند.

در نتیجه با مشکلات شیمی (جلوگیریی از تشکیل بلورهای یخ)، زیستی (آسیب به بافت ها و ارتباطات بین سلولی) و فیزیکی (چه طور می توان جسمی در ابعاد اندام های بدن را به صورت یکنواخت و یکپارچه منجمد نمود؟ و سپس آن را بدون آسیب زدن به بافت ها دوباره گرم کرد؟) مواجه هستیم.

از نظر من کاربردهای بهتری برای فناوری سرمازیستی وجود دارد. مثلاً نگهداری از اندام های اهدایی علاوه بر هزینه کمتر، از منجمد کردن کل بدن قابل دسترس تر بوده و می تواند جان بسیاری از انسان ها را نجات دهد.

نیک بوستروم

استاد دانشگاه آکسفورد و رئیس مؤسسه آینده انسانیت (Future of Humanity)

از نظر فنی، کل فرآیند ممکن به نظر می رسد. در حال حاضر بخش منجمد و نگهداری کردن بدون مشکل انجام می شود، اما بازگرداندن به زندگی موضوعی است که برای حل آن، احتمالاً باید دست به دامان هوش مصنوعی و توانایی های فوق بشری آن در آینده شویم.

دنیس کوالسکی

رئیس مؤسسه Cryonics

پاسخ علمی به سؤال «آیا انسان‌های منجمد دوباره زنده می‌شوند؟» این است که نمی دانیم؛ چرا که هیچکس قادر به پیش بینی آینده نیست و به همین خاطر هم انسان های زیادی به امید بازگشت دوباره به زندگی و درمان بیماریشان در آینده، ریسک منجمد شدن در نیتروژن مایع را پذیرفته اند.

سرمازیستی

حدود ۱۰۰ سال پیش روش هایی مانند شوک الکتریکی و احیای قلبی-ریوی وجود نداشتند و به همین خاطر تعریف مرگ تا حدودی فرق داشت. سرعت فزاینده پیشرفت علم و فناوری در حال حاضر نیز ممکن است روزی احیای سلول ها را ممکن کند و مرزهای غیر ممکن را جا به جا نماید.

به عنوان مثال تلفن هوشمند خود را در نظر بگیرید، اکثر ما امروزه ابزاری در اختیار داریم که قادر است با تمام دنیا ارتباط برقرار کرده و کل دانش بشری را به ما نشان دهد. چنین چیزی در دوران قدیم احتمالاً گوی جادوگری نامیده می شد و اکثر مردم آن را افسانه می دانستند.

کاتال اوکانل

پژوهشگر مرکز چاپ سه بعدی بافت های زنده BioFab3D بیمارستان سنت وینسنت ملبورن استرالیا

تمام نشانه ها به ما می گویند «نه!». منجمد کردن بدون آسیب بدن فرآیند بسیار حساسی است که خصوصاً با توجه به ظرافت برخی بافت ها از جمله مغز، حداقل با فناوری کنونی غیر ممکن خواهد بود. متأسفانه بسیاری از بافت های درونی بدن افرادی که تا کنون منجمد شده اند، حالا به خمیر نرمی تبدیل شده و هرگز قابل زنده کردن نیست.

سرمازیستی در شکل کنونی بیشتر یک مذهب است تا علم

سرمازیستی در شکل کنونی بیشتر یک مذهب است تا علم. پیروان این مذهب به جای یک موجود مقدس، به فناوری ایمان آورده اند و امیدوارند در آینده، روش های جدید آسیب های جدی که فرآیند کنونی به بافت ها زده را جبران کنند. در واقع سرمازیستی نوعی نظام فکری است که مواجه شدن با ترس از مرگ را آسان تر می کند.

سرمازیستی

توانایی برخی موجودات در تحمل انجماد یکی از نشانه های طبیعت برای امکان پذیری سرمازیستی است؛ اما رسیدن به چنین نقطه ای نیازمند سرمایه گذاری چند صد میلیارد دلاری و فعالیت شبانه روزی هزاران دانشمند به مدت چند دهه خواهد بود تا به نتیجه برسد.

در ضمن هیچ تضمینی برای بازگشت سرمایه وجود ندارد که همین موضوع، جذب سرمایه گذار را سخت می کند. به قول یکی از استادانم، ایده ای که سرمایه گذار ندارد، توهم است.

به دنیای پزشکی امروز نگاه کنید، توسعه یک روش درمانی یا داروی جدید برای مشکلی خاص ممکن است چند دهه طول کشیده و میلیون ها دلار هزینه بردارد؛ حال مشکلی که فناوری سرمازیستی قصد مواجه شدن با آن را دارد در نظر بگیرید، زمانی که این تکنولوژی عملی شود، احتمالاً بدن انسان با پیشرفت های پزشکی، خود به خود نامیرا شده است.

رالف مرکل

رئیس بنیاد افزایش عمر Alcor

پاسخ کوتاه من این است: اکثر بیمارانی که در مؤسسه Alcor منجمئ شده اند در قرن حاضر به زندگی باز خواهند گشت.

تا زمانی که ساختارهای مسئول کدگذاری و ذخیره کردن اطلاعات در مغز قابل بازیابی باشند، انسان نمرده است

اگر در سال ۱۹۴۰ از مردم می پرسیدید «آیا سفر به ماه امکان دارد؟» بسیاری از آنها چنین جوابی می دادند «خیر، چون خارج از اتمسفر هوایی برای هول دادن به عقب و جلو رفتن وجود ندارد.» پاسخ مذکور در آن زمان علمی به نظر می رسید و حتی مقالات مختلفی هم بر مبنای آن نوشته شد. اما تمام این نوشته ها و ادعاها در ۱۷ جولای ۱۹۶۹، یک روز پس از پرتاب فضاپیمای آپولو ۱۱ به سمت ماه، پس گرفته شدند.

سرمازیستی

اما افراد بسیاری که در زمینه علم هوانوردی دانش کافی و واقعی داشتند، سال ها پیش امکان سفر به ماه را پیش بینی کرده بودند. در حال حاضر هم شرایط مشابهی برقرار است و افرادی که از علم نانودارو آگاهی دارند، می دانند که در سال های پیش رو امکان احیای مجدد انسان های منجمد وجود خواهد داشت.

البته هنوز هم نظرات شکاکانه وجود دارند اما هیچ شاهد عینی برای اثباتشان در کار نیست. تا زمانی که ساختارهای مسئول کدگذاری و ذخیره کردن اطلاعات در مغز قابل بازیابی باشند، انسان نمرده است. این سطح از مرگ مسلماً نسبت به تعریف عادی آن سخت تر ممکن خواهد شد و به همین خاطر است که می گوییم افراد منجمد، هنوز نمرده اند.

مایکل هندریکس

صاحب کرسی تحقیقاتی عصب شناسی و رفتار کانادا، استادیار زیست شناسی در دانشگاه مک گیل و نویسنده کتاب «شبه علم سرمازیستی»

اگر منظورتان انسان هاییست که پیش از این تمام بدن یا مغز خود را منجمد کرده اند و یا در حال طی فرآیند هستند، خیر، آنها مرده اند و هرگز به زندگی باز نخواهند گشت. آیا ممکن است بدن یک انسان مرده را طوری نگهداری کنیم که در آینده قابل زنده کردن باشد؟ یقیناً خیر. آیا هیچوقت امکان تعلیق زندگی یک انسان زنده از طریق منجمد کردن فراهم خواهد شد؟ ممکن است. برای چه مدتی؟ معلوم نیست.

امکان انتقال خودآگاهی انسان به حالت دیجیتالی وجود ندارد

آیا امکان آپلود (انتقال) خودآگاهی یک انسان به حالت دیجیتالی وجود دارد؟ خیر. خودآگاهی یک چیز نیست، بلکه چندین چیز مختلف است که مغز به صورت همزمان انجام می دهد. به صورت نظری، می شود یک شبیه ساز دیجیتال از خودآگاهی افراد توسعه داد که از نظر وجودی، با «خود» آنها تفاوت داشته و فرد مرجع می تواند در لحظه فعالیت شبیه ساز، زنده یا مرده باشد. به هرحال چیزی که ساخته ایم مستقل از انسان است. در واقع یک «شخص» سیستمی فیزیکی-سببی است، نه موجودیتی دیجیتالی.

سرمازیستی

آیا ممکن است روزی یک شبیه ساز دیجیتال از انسانی که مرده است را با استفاده از تحلیل داده های مغز او بسازیم؟ چنین چیزی از نظر تئوری ممکن است، اما با توجه به فناوری های زیستی و فیزیکی کنونی، هرکس ادعا کند روش انجام آن را می داند، قطعاً می خواهد محصولی به شما بفروشد.

متیو گیبسون

استاد شیمی دانشکده پزشکی وارویک انگلستان

همان طور که مواد غذایی در دمای اتاق فاسد می شوند و باید برای نگهداری به یخچال منتقل شوند، کاهش دمای سلول های بدن نیز برای نگهداری بلند مدت از آنها الزامی است. با این حال انجماد موفقیت آمیز بافت های بدن و اندام ها، مستلزم ورود و خروج دقیق مواد ضد انجماد به سلول هاست. همچنین نحوه سرد و گرم کردن بدن نیز در میزان آسیب رسیدن به بافت ها مؤثر است.

از سوی دیگر فرآیند سرمازیستی کل بدن تفاوت آشکاری با سلول های مستقل دارد؛ چرا که بدن انسان اجتماعی از سلول هاست که ارتباط آنها با یکدیگر برای زنده ماندن بافت ها خصوصاً در اندام ظریفی مانند مغز حیاتی است.

سرمازیستی

تصور این که قواعد سرمازیستی یک سلول، برای یک اندام کامل نیز کاربردی است شاید جالب و آرامش بخش باشد، اما چنین فکری ساده انگاری محض خواهد بود. هیچکس قادر به پیش بینی فناوری های آینده نیست، اما این ادعا که نانوداروها در آینده می توانند آسیب های وارده به بافت های مختلف از جمله مغز را جبران کنند، با حقایق علمی امروزی ناسازگار است.

سایمون وودز

استاد اخلاق زیستی دانشگاه نیوکاسل

نخست باید بگویم که به نظر من، هرکس که تا الان وارد فاز سرمازیستی شده، مرده و دیگر قابل احیا نیست. زنده کردن این اجساد نیازمند پیشرفت های عظیم فناوری خواهد بود تا بتوان بافت های بدن آنها را گرم کرد، بیماری مرگبارشان را درمان نمود و در نهایت آنها را به زندگی بازگرداند که هرکدام از این فرآیندها، به تنهایی چالش بزرگی پیش روی علم است.

هرکس که تا الان وارد فاز سرمازیستی شده، مرده و دیگر قابل احیا نیست

تنها حالتی که می توان برای زنده کردن افراد منجمد در نظر گرفت، شرایطی است که پیش از انجماد، فرد مورد نظر زنده و سالم باشد. در این حالت فرآیند سرمازیستی با اتانازی (مرگ اختیاری) گره خورده و سؤالات زیادی پیرامون اخلاقی بودن آن به وجود می آید. البته این روش می تواند برای سفر به اعماق فضا مورد استفاده قرار گیرد؛ هرچند فناوری انجماد کنونی آسیب های جدی به بافت های بدن وارد کرده و حداقل در این زمینه نیازمند پیشرفت بیشتری هستیم.

با این حال زنده کردن یک انسان منجمد پس از چند دهه یا حتی قرن، مشکلات روانی-اجتماعی زیادی به وجود می آورد، چرا که این افراد پس از بیداری هیچ دوست و آشنایی نخواهند داشت و احتمالاً هضم تغییرات محیط هم برایشان بسیار دشوار خواهد بود.


دانلود آهنگ مهدی گورنگی مسافری از هند

۹ آبان ۱۳۹۷
دسته‌بندی نشده
بدون نظر

دانلود آهنگ مهدی گورنگی مسافری از هند

در این پست می توانید آهنگ مهدی گورنگی مسافری از هند را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ مهدی گورنگی مسافری از هند

Download New Song By Mehdi Goorangi  Called Mosaferi Az Hend

خوانندهنام آهنگترانه سرادسته بندی
مهدی گورنگیمسافری از هندآهنگ عاشقانه

 

نوشته دانلود آهنگ مهدی گورنگی مسافری از هند اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.


دانلود آهنگ همایون شجریان چرا

۹ آبان ۱۳۹۷
دسته‌بندی نشده
بدون نظر

دانلود آهنگ همایون شجریان چرا

در این پست می توانید دانلود آهنگ همایون شجریان چرا را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ همایون شجریان چرا

Download New Song By Homayoun Shajarian Called Chera

خوانندهنام آهنگموسیقیدسته بندی
همایون شجریانچراسهراب پور ناظریآهنگ غمگین

 

نوشته دانلود آهنگ همایون شجریان چرا اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.


دانلود آهنگ محمدرضا شجریان ساقی نامه

۹ آبان ۱۳۹۷
دسته‌بندی نشده
بدون نظر

دانلود آهنگ محمدرضا شجریان ساقی نامه

در این پست می توانید آهنگ محمدرضا شجریان ساقی نامه را با دو کیفیت اصلی ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه متن اهنگ دانلود کنید

دانلود آهنگ محمدرضا شجریان ساقی نامه

Download New Song By Mohammad Reza Shajarian  Called Saghi Nameh

خوانندهنام آهنگترانه سرادسته بندی
محمدرضا شجریانساقی نامهتک اهنگ

 

نوشته دانلود آهنگ محمدرضا شجریان ساقی نامه اولین بار در دانلود آهنگ جدید • دان موزیک. پدیدار شد.


ثبت نام مسابقات آنلاین آریو کاپ آغاز شد؛ رایگان شرکت کنید و جایزه ببرید

۹ آبان ۱۳۹۷
بدون نظر


ثبت نام مسابقات آنلاین آریو کاپ با مجموع جوایزی به ارزش ۱۳۵ میلیون ریال آغاز شده و کاربران علاقه‌مند به بازی‌های حاضر در لیست می‌توانند به صورت رایگان در این رویداد حضور پیدا کرده و شانس خود را برای دریافت جایزه و حتی بلیت مستقیم حضور در مسابقات WESG بیازمایند.

اگر از طرفداران بازی موبایلی کلش رویال هستید یا حرفی برای گفتن در فیفا ۱۹ و PES 2019 دارید می‌توانید همین حالا با مراجعه به وبسایت آریو، در مسابقه ثبت نام کنید. نفرات اول تا هشتم هر رشته جوایز نقدی دریافت خواهند کرد و اگر در رشته PES 2019 مقام بیاورید، مستقیما و بدون مسابقه اضافه وارد مسابقات انتخابی WESG اعزامی تیم ملی به چین خواهید شد.

رشته‌ها و جوایز

آریو کاپ

رشته‌ی Clash Royale (کلش رویال)

مسابقه‌ی بازی کلش رویال برای گیمرهایی است که تبلت‌ یا گوشی‌ موبایل اندروید و iOS دارند. جوایز عبارت است از:

 • نفر اول ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
 • نفر دوم ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
 • نفر سوم ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
 • نفرات چهارم الی هشتم هر کدام ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

رشته‌ی PES 2019

مسابقات بازی Pro Evolution Soccer 2019 به صورت آنلاین روی کنسول پلی استیشن ۴ اجرا می‌شود. جوایز به این شکل تقسیم خواهد شد:

 • نفر اول ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
 • نفر دوم ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
 • نفر سوم ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
 • نفرات چهارم الی هشتم هر کدام ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

رشته‌ی FIFA19

مسابقات FIFA 19 نیز به صورت آنلاین روی کنسول پلی استیشن ۴ اجرا می‌شود. جوایز این بخش نیز بدین ترتیب تقسیم خواهد شد:

 • نفر اول ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
 • نفر دوم ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
 • نفر سوم ۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
 • نفرات چهارم الی هشتم هر کدوم ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال

مهلت ثبت نام تا ۲۵ آبان ماه خواهد بود و پس از آن از اوایل ماه آذر مسابقات به نوبت برگزار خواهد شد. آریو کاپ محدودیت جنسیتی یا جغرافیایی نخواهد داشت و ثبت نام برای همه شرکت کنندگان بدون هزینه است.


برترین عکس‌های ستاره‌شناسی سال ۲۰۱۸ را مشاهده کنید

۸ آبان ۱۳۹۷
بدون نظر


مسابقات مربوط برترین عکس ستاره شناسی سال با عنوان اصلی Astronomy Photographer of the Year در سال ۲۰۱۸ برگزار شد. این مسابقات هرساله توسط رصدخانه‌ی سلطنتی گرینویچ برگزار می‌شود.

در ادامه تصاویری از برترین عکس‌های این مسابقه را مشاهده خواهید کرد که از برندگان و برگزیدگان این مسابقه به شمار می‌روند.

انتقال روح

http://digiato.com/

عکاس آمریکایی «برد گلدپِینت» هزاران عکاس حرفه‌ای و مبتدی دیگر را با عکسی که مشاهده می‌کنید پشت سر گذاشت تا بتواند برنده‌ی جایزه بهترین عکس ستاره شناسی دنیا در سال ۲۰۱۸ و مبلغ ۱۲،۸۳۰ دلاری را از آن خود کند.

این عکس -که گلدپینت آن را «انتقال روح» نامیده- در موآب ایالتا یوتا گرفته شده است. در این عکس می‌توان تضاد زیبایی از سنگ‌های سرخ و کهکشان راه شیری در سمت راست و همچنین اندرومدا در سمت چپ را مشاهده کرد.

این عکس موفق به دریافت عنوان بهترین عکس در بخش «مردم و کهکشان» نیز شد.

«اوآندا ساندو» هماهنگ کننده‌ی انجمن رصدخانه‌ی جنوب اروپا درباره‌ی این عکس نوشته:

سیاره‌ی ما بخش کوچکی از یک زیبایی شگرفت محسوب می‌شود و ما بر لبه‌ی پرتگاه یک صخره، شاهد همه‌ی این زیبایی هستیم.

کهکشان زنده

http://digiato.com/

عکس «اندرو وایت» با عنوان «کهکشان زنده» به عنوان دومین عکس برگزیده‌ی بخش «مردم و کهکشان» انتخاب شد. این بخش مربوط به عکس‌هاییست که زندگی مردم در کنار آسمان شب را نمایش می‌دهد.

من در مقابل کهکشان

http://digiato.com/

«من در مقابل کهکشان» از «مارک مک‌نیل» یکی از عکس‌های تمجید شده‌ی بخش مردم و کهکشان شناخته شد.

تعظیم بعد از فروافتادن پرده‌ها

http://digiato.com/

یکی از عکس‌های فوق‌العاده زیبا کاریست از «پاتریک مور» که جایزه‌ی بهترین عکاس تازه‌ وارد را از آن خود کرد.

رنگ‌های معکوس

http://digiato.com/

عکسی از «جوردی دلپِی بورل» که توانست در بخش «ماه ما» به عنوان برترین عکس انتخاب شود. عنوان کامل این تصویر «Inverted Colors of the Boundary Between Mare Serenitatis and Mare Tranquilitatis» است.

درخشندگی زمین

http://digiato.com/

عکسی از «پیتر وارد» با عنوان درخشندگی زمین که به عنوان دومین عکس برگزیده در بخش «ماه ما» انتخاب شد.

از تاریکی

http://digiato.com/

عکسی از «لاسلو فرانسسیس» با عنوان «از تاریکی» که در بخش «ماه ما» مورد تقدیر قرار گرفت. این بخش به پوشش عکس‌هایی از ماه و ماه گرفتگی می‌پردازد.

سرعت در مسیر شفق قطبی

http://digiato.com/

عکسی از «نیکولاس لفادو» برنده‌ی بهترین عکس بخش «شفق قطبی» شد. «پیتر لارنس» یکی از ستاره‌شناسان به نام دنیا گفته که این تصویر او را به یاد صحنه‌ی پایانی ادیسه‌ی فضایی می‌اندازد.

Castlerigg

http://digiato.com/

عکسی از «متیو جیمز ترنر» با عنوان Castlerigg که در بخش «شفق قطبی» به عنوان دومین عکس برگزیده انتخاب شد. این تصویر عکسی از سنگ‌های Castlerigg در نزدیکی کومبریا در شمال غرب انگلستان را نمایش می‌دهد.

نمای شفق

http://digiato.com/

این تصویر زیبا در بخش‌ «شفق قطبی» مورد تقدیر بسیاری قرار گرفت. این تصویر نمایی از نور‌های شمالی و جنوبی را به تصویر می‌کشد و توسط «میکل بِیتر» گرفته شده است.

در ادامه می‌توانید تصاویر بیشتری از عکس‌های برنده و برگزیده‌ی این مسابقات مشاهده کنید:


چرا موبایل های پرچمدار همچنان به راحتی خش بر می دارند؟

۸ آبان ۱۳۹۷
بدون نظر


گوشی های موبایل هر سال از جنبه های مختلف پیشرفت می کنند: قدرت پردازش، حجم ذخیره سازی اطلاعات، امنیت داده ها، کیفیت تصویر و موارد دیگر، اما یکی از مهم ترین ویژگی های آنها یعنی مقاومت در برابر خط و خش، چندان تغییری نمی کند.

بیشتر موبایل های کنونی با گوریلا گلس پوشانده شده اند، شیشه ای که توسط شرکت کورنینگ (Corning) ساخته می شود و به گونه ای طراحی شده تا در برابر سقوط و دیگر آسیب های فیزیکی مقاوم باشد. اما گجت های شیشه ای همچنان در جیب یا کیف شما خش می افتند، حتی اگر به سختی از آنها مراقبت کنید. اگر گزارشات مربوط به گوشی های پرچمدار سال های اخیر از جمله آیفون X، پیکسل ۲، گلکسی ها و دیگران را دنبال کنید، می بینید که همچنان با کوچک ترین بدرفتاری شاهد خراش ها و آسیب های عمیق در بدنه آنها هستیم.

مشکل کجاست؟ آیا واقعاً نسل های جدید گوریلا گلس مقاومت کمتری نسبت به قبل دارند، یا اینکه توقع ما بیش از حد بالا رفته؟ البته رسیدن به نتیجه قطعی در این مورد دشوار است، ولی حتی آمار و ارقام شرکت کورنینگ هم خبر از بهبود اوضاع نمی دهند.

ماجرا هم به نیاز بازار و هم به خصیصه های ذاتی و طبیعی شیشه بر می گردد. از آنجا که شیشه را نمی توان کاملاً ضد خش و ضد ضربه کرد، کورنینگ و دیگر شرکت ها مجبورند یکی از این دو ویژگی را در اولویت قرار دهند و کورنینگ، مقاومت در برابر سقوط را انتخاب کرده است.

تصمیم کورنینگ مبنی بر ساختن شیشه های مقاوم و نشکن به خیلی وقت قبل بر می گردد. «استیو جابز» از مدیرعامل کورنینگ خواست شیشه ای بسازد که آیفون را در برابر خط و خش و شکستن محافظت کند. پیش از آن اکثر صفحات لمسی موبایل روکش پلاستیکی نرم داشتند که برای استایلوس مناسب بود ولی به درد لمس با انگشت نمی خورد. کورنینگ فقط شش ماه وقت داشت تا نتیجه را به جابز تحویل دهد و اینجا بود که اولین گوریلا گلس متولد شد.

همانند اولین گوریلا گلس، استراتژی کنونی شرکت کورنینگ هم بر اساس تقاضای سازندگان موبایل تعیین می شود. سامسونگ، اپل، هواوی، گوگل و دیگران به دنبال شیشه های نازک تر و سبک تر هستند و کورنینگ هم مجبور است این شیشه های نازک را در برابر سقوط مقاوم تر کند. «جان بین» مدیر بخش گوریلا گلس در شرکت کورنینگ سال گذشته این تناقض را اینگونه توضیح می دهد:

شکستن شیشه روی نمایشگر هنوز هم مشکل اصلی و دغدغه نخست کاربران محسوب می شود، پس ما هم در نسل های اخیر گوریلا گلس، مقاومت در برابر سقوط را در اولویت قرار داده ایم.

گوریلا گلس ۵ در سال ۲۰۱۶ معرفی شد و گوشی های مجهز به آن از جمله گلکسی ها، ال جی G7، وان پلاس ۶ و غیره در مقایسه با نسل های قبل از مقاومت بیشتری در برابر سقوط و ضربه مکانیکی برخوردار شدند. گوریلا گلس ۶ هم به تازگی معرفی شده و به زودی وارد بازار می شود. کورنینگ می گوید موبایل های مجهز به این شیشه می توانند حداقل ۱۵ بار سقوط از ارتفاع یک متری را تحمل کنند.

برای رسیدن به این سطح از مقاومت، کورنینگ باید شکنندگی را از شیشه بگیرد. ابتدا شیشه در یک نمک شیمیایی غوطه ور شده و سپس تنش فشاری به لایه داخلی آن اعمال می شود. این تنش داخلی به شیشه کمک می کند تا ضربات خارجی ناشی از سقوط را خنثی کند. طی سال های اخیر اکثر شرکت ها از شیشه های نازک در محصولات زیبایشان بهره گرفته اند و کورنینگ هم به مرور تنش داخلی را افزایش داده تا انعطاف پذیری شیشه را بیشتر کند، ولی مشکل اینجاست که هرچه تنش درونی بیشتر شود، شیشه راحت تر خش می افتد.

روش اصلی مقاوم تر کردن شیشه، فرایندی به نام «تمپرینگ» است که یا به واسطه حرارت شدید و یا از طریق عملیات شیمیایی (مانند حمام نمک که قبلاً گفتیم) صورت می گیرد. «ویلیام جانسون» استاد مؤسسه فناوری کالیفرنیا (کلتک) می گوید افزایش تنش درونی، مقاومت شیشه در برابر تنش وارده به سطح را کاهش می دهد. به عبارت دیگر زمانی که شیشه را آبدیده تر کنید، ساده تر خش می افتد (البته کورنینگ مدعیست عملیات تمپرینگ، مقاومت شیشه در برابر خط و خش را هم افزایش می دهد).

جانسون می گوید نهایتاً همه چیز به سختی سطح شیشه بر می گردد. تمپرینگ با کاهش سختی به انعطاف پذیری کمک می کند، یعنی مقاومت کل شیشه در برابر خمش ناشی از سقوط را افزایش می دهد، اما سختی کل شیشه بیشتر نمی شود و حتی شاید کاهش یابد. سختی شیشه به معنای مقاومت در برابر خط و خش است.

طبق تست های شرکت کورنینگ، مقاومت گوریلا گلس در برابر خش های سطحی از سال ۲۰۱۴ به بعد تغییری نکرده است. در چندین نسل نخست، کورنینگ به افزایش مقاومت گوریلا گلس اشاره می کرد اما اکنون با تغییر روش تست محصولاتش، اطلاعات کافی برای مقایسه نسل های ۳، ۴، ۵ و ۶ گوریلا گلس به ما نمی دهد.

در سال ۲۰۱۳ کورنینگ از «تست خراش بصری Knoop» استفاده می کرد اما سال بعدش هیچ اشاره ای به این تست نشد و به همین دلیل نمی توان مقایسه مشخصی از نسل های مختلف داشت. «اسکات فورستر» یکی از مدیران گوریلا گلس می گوید «ما روش های تست را به مرور تغییر دادیم. خراش موضوع پیچیده ای است، به همین دلیل شما تغییر چشمگیری در این بخش نمی بینید اما پیشرفت در بخش سقوط قابل توجه است».

برگه مشخصات گوریلا گلس ۵ در سال ۲۰۱۶ می تواند کمی اوضاع را روشن کند. در عکس فوق نتایج سه تست مختلف از جمله تست Taber، تست Garnet و تست Tumble را می بینید. در تست Taber که فرسودگی سطح در درازمدت را می سنجد، گوریلا گلس ۳ به وضوح بهتر از گوریلا گلس ۴ بهتر است و گوریلا گلس ۵ مابین این دو قرار می گیرد. تست Garnet با استفاده از سنباده هم بعضی قسمت های گوریلا گلس ۵ را بیشتر از قسمت های دیگر خش انداخته و نمی توان نتیجه مشخصی گرفت. الگوی خش افتادن گوریلا گلس ۳ و ۴ پایدارتر به نظر می رسد. اگر بخواهیم بر اساس تست Taber نتیجه بگیریم، گوریلا گلس ۳ مقاوم تر از گوریلا گلس ۴ است ولی بر اساس مجموع نتایج، نمی توان به جمع بندی دقیقی رسید.

اگر به تصاویر برگه محصولات نگاه کنیم و نتایج عددی را در نظر نگیریم، ظاهراً کورنینگ از ارائه پاسخ دقیق در مورد مقاومت در برابر خراش به نوعی طفره می رود. فقط در تست Tumble می توان دید که گوریلا گلس ۳ حدود ۰٫۵۲ درصد و گوریلا گلس ۴ و ۵ حدود ۰٫۳۹ درصد آسیب دیده اند، یعنی اوضاع اندکی بهبود یافته. کورنینگ همچنین می گوید این عدد در گوریلا گلس ۶ هم تغییری نکرده. بدین ترتیب سه نسل آخر گوریلا گلس از نظر مقاومت در برابر خراش طبق تست Tumble هیچ پیشرفتی نداشته اند.

در تصاویر تست های جدید شرکت کورنینگ حتی می بینیم که گوریلا گلس ۶ ضعیف تر از نسل قبل است. به عنوان مثال در تست Tumble که برخورد سکه ها درون کیف پول با شیشه را شبیه سازی می کند، گوریلا گلس ۶ بیشتر خش افتاده است. «فورستر» از شرکت کورنینگ می گوید که یک تست به تنهایی نمی تواند مقاومت شیشه را تعیین کند و تست های متفاوت، نتایج متفاوتی خواهند داشت. او همچنین می گوید حذف اعداد و ارقام از برگه مشخصات، صرفاً به خاطر زیبایی بوده و دلیل دیگری ندارد.

«فورستر» همچنین می گوید تفاوت نسل های مختلف در ظاهر به چشم نمی آید و برای مقایسه باید با دقت بیشتری به آنها نگاه کرد. ایجاد تعادل بین ضخامت شیشه، دوام و مقاومت آن هم موضوع دیگریست که باید در نظر گرفت. فورستر مدعیست هر بار که شیشه مقاومی را برای سازندگان مطرح موبایل فرستاده اند، به خاطر ضخامت بالا مورد استقبال قرار نگرفته است و همه آنها شیشه باریک می خواهند.

نسل های جدید گوریلا گلس باریک تر از قبل هستند، ولی هنوز کاملاً مستعد خراشند و کاربران باید برای محافظت از آنها دست به دامن انواع لایه های محافظ صفحه بشوند. بدین ترتیب در نهایت ضخامت شیشه روی نمایشگر به مراتب بیشتر می شود. محافظ صفحه معمولاً قیمت بالایی ندارد ولی وقتی چند میلیون تومان بابت خرید گوشی پرچمدار بپردازید، خرید لوازم جانبی کمی آزاردهنده خواهد بود. از طرفی خراش های آشکار روی نمایشگر موبایل باعث افت قیمت شدید آن می شود.

کورنینگ البته چند محصول را توسعه داده که در آینده نه چندان دور وارد بازار می شوند. گوریلا گلس +SR و +DX که در سامسونگ گلکسی واچ جدید به کار رفته اند، نوع جدیدی از شیشه مخصوص ساعت های هوشمند و گجت های پوشیدنی هستند و مقاومت بسیار بالایی در برابر خراش دارند. با این حال «فورستر» می گوید این دو محصول با مشکل مقیاس پذیری مواجه هستند و فعلاً نمی توانند آنها را در ابعاد بزرگ (برای موبایل) تولید کنند:

ما ابتدا +SR را برای رقابت با شیشه های یاقوت (sapphire) از نظر مقاومت در برابر خراش ساختیم. این شیشه ترکیب منحصر به فردی دارد و کاربرد اصلی آن در ابزارهای پوشیدنی خواهد بود.

اگر +SR و +DX با همین نام یا اسم دیگر به دنیای موبایل راه پیدا کنند، شاید بالاخره بتوان گوشی های پرچمدار واقعاً ضد خش را در بازار دید و از دست روکش های محافظ صفحه راحت شد. در حال حاضر اما باید به همین شیشه های خش پذیر قناعت کنیم، حتی اگر چند میلیون تومان بابتش پرداخته باشیم، چون هرچه باشد، شیشه همان شیشه است و ماهیتش را نمی شود عوض کرد.